8 lutego uczniowie klas gimnazjalnych udali się na zajęcia do Prezydenckiego Pałacu. Podczas wizyty w gmachu przy ulicy Krakowskie Przedmieście 46/48 nasi uczniowie zapoznali się z historią największego pałacu w Warszawie, który od 1944 r. jest oficjalną siedzibą Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Odwiedzając poszczególne sale: od śniadaniowej, białej po kolumnową nasi gimnazjaliści mieli okazję pogłębić swą wiedzę na temat magnackich rodów, do których należał przed wiekami pałac, poznać sylwetki poszczególnych prezydentów RP, a także dowiedzieć się o zasadach protokołu dyplomatycznego obowiązującego podczas spotkań głowy naszego państwa z zagranicznymi dostojnikami. Nie lada atrakcją było dla nas obejrzenie słynnego okrągłego stołu oraz przybliżenie historii obrad pomiędzy stroną rządową, a opozycją z roku 1989. Spore wrażenie wywarł na nas wystrój sal, zwłaszcza tych pałacowych pomieszczeń, w których Prezydent RP oraz Pierwsza Dama przyjmują gości i prowadzą nieformalne rozmowy. Wizyta w Pałacu Koniecpolskich, pierwszych właścicieli obiektu, była ciekawą lekcją historii i niezapomnianą przygodą, podczas której nasi uczniowie, choć przez chwilę mogli wcielić się w postaci dyplomatów i polityków.