W ramach zajęć edukacji przedszkolnej najmłodsi uczniowie Naszej szkoły realizują ogólnopolski projekt edukacyjny „Co słonko widziało – na dziecięce kłopoty… Brzechwa”. Podczas pierwszych zajęć założyli kącik literatury Jana Brzechwy oraz poznały kilka ciekawostek z jego życia. Motywem przewodnim kolejnej serii zajęć był wiersz „Na straganie”. Zerówkowicze stworzyli wspaniałe jesienne kompozycje ze zgromadzonych darów jesieni. Poszerzali również swoją wiedzę dotyczącą upraw warzyw i owoców. Przy wsparciu rodziców pana Mariusza Daleckiego i Artura Bochenka odbyły się prozdrowotne warsztaty kulinarne. Dzieci przygotowywały soki warzywno – owocowe przy użyciu wyciskarek wolnoobrotowych, ręcznych i blenderów. Dzieci zapoznały się również z piramidą zdrowego żywienia i stylu życia dzieci i młodzieży. Powstały piękne prace plastyczne, które przedstawiały przykładowe talerze zdrowych posiłków. Kolejnym motywem przewodnim zajęć był wiersz „Katar”. Uczniowie stawiali wiele pytań dotyczących zdrowia i ciała człowieka pojawiło się równie wiele hipotez. Postanowiliśmy zaprosić do klasy eksperta w tej dziedzinie, czyli dr. Małgorzatę Maron. Pani doktor opowiedziała o zawodzie lekarza, zaprezentowała zawartość tajemniczej torby lekarskiej oraz nauczyła prawidłowo wystawiać recepty. Uczniowie mieli możliwość zadać nurtujące ich pytania i rozwiać wątpliwości. 

Zerówka to dopiero początek szkolnej przygody, a już dzisiaj wiemy jak „głodni wiedzy” są uczniowie tej klasy. Dziękujemy za zaangażowanie rodziców w poranne czytanie oraz uczestnictwo w warsztatach.