9 XI przeżywaliśmy w naszej szkole Dzień Niepodległości. W ramach zajęć odbyły się warsztaty dla uczniów gimnazjum i klas VII. zatytułowane: ,, Po 123 latach niewoli”, podczas których omówiliśmy najważniejsze wydarzenia dotyczące I wojny światowej, zwłaszcza w kontekście tzw. sprawy polskiej. Najmłodsi z klas I-III uczestniczyli w zajęciach historycznych, podczas których oprócz rozmowy na temat patriotyzmu i daty 11 XI 1918 r., obejrzeli film przygotowany przez uczniów klasy VII A: ,, Historia jednego oddziału” oraz wysłuchali nagrania przygotowanego przez ich kolegów z klasy VB. Dzięki nim wzięli udział w ,, krótkiej podróży przez długie dzieje”, podczas której zapoznali się z historią Polski od czasów trzeciego rozbioru po rok odzyskania niepodległości. Centralnym punktem naszych szkolnych obchodów był wystawiany dwukrotnie spektakl zatytułowany: ,, (Nie) zapomniane bohaterki”. Aktorzy z klasy VB, wspierani przez zespół tancerek z klasy VA przybliżyli publiczności postaci kobiet, członkiń Ligi Polskich Kobiet, które podczas I wojny nie tylko organizowały schroniska dla dzieci, pracowały w fabrykach, ale także bezpośrednio, po przejściu wojskowego przeszkolenia, walczyły na frontach Wielkiej Wojny. Na zakończenie szkolnych uroczystości rozegrane zostały dwa mecze, jak je określiliśmy: ,, DLA POLSKI”. Były to bardzo wyrównane pojedynki kadry nauczycielskiej i reprezentacji uczniów w koszykówkę oraz piłkę nożną.