28.10 grupa uczniów z klas IV-VI, wspierana przez młodszych kolegów z klasy III SP udała się do Domu Spotkań z Historią. Podczas spotkania przy ulicy Karowej 20 nasi uczniowie mieli okazję przyjrzeć się ,,z bliska” jak odbudowano stolicę po II wojnie światowej. W tę ciekawą podróż zabrał nas Pan Szymon, edukator DSH i student historii Uniwersytetu Warszawskiego, który z ogromną pasją i zaangażowaniem opowiadał o powojennej Warszawie, o czasach jej odbudowy. Uczestnicy zajęć analizowali archiwalne zdjęcia z lat 40. oraz 50. XX w., obejrzeli fragmenty dokumentalnych filmów: Kroniki Filmowe z tzw. ,, czarnej serii” zakazanej i usuniętej z kin w roku 1957, przez ówczesne władze państwowe. W drugiej części zajęć mieli możliwość sami zaprojektować kamienice i domy, jakie ich zdaniem powinny wzbogacić krajobraz miejski naszego miasta. Zajęcia odbyły się w ramach realizacji naszego rocznego projektu: ,, Nad brzegami Wisły”. W związku z tym, podczas prezentacji dokumentów i starych fotografii, nie zabrakło tych, ukazujących budowę mostów na rzece, a także komentarzy i wyjaśnień Pana przewodnika dotyczących komunikacji i transportu po Wiśle na jej warszawskim odcinku. Piotr Ulatowski