Po długim oczekiwaniu Uczennice i Uczniowie klas: 7b i 7c wybrali się w maju na upragnioną, trzydniową wycieczkę. Celem była Puszcza Piska w Mazurskim Parku Krajobrazowym.

Uczestnicy odwiedzili niezwykłe miejsca:

⁃ Rezerwat Zakręt w Krutyni, gdzie odbyli spacer ścieżką przyrodniczą w rezerwacie torfowiskowym. Po drodze mijali Dąb Krutyński, splecione drzewa tzw. „Zakochaną parę”, pływające wyspy. Oglądali rosiczkę, wełniankę, brusznice, bagno;

⁃ Stację Badawczą Instytutu Parazytologii PAN w Kosewie i przeszli wśród zwierząt jeleniowatych w towarzystwie niezwykłej przewodniczki – jelenia Gabi. Podziwiali zwierzęta żyjące w dużych stadach na ogromnych, zbliżonych do naturalnego środowiska pastwiskach;

⁃ Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, w którym mogli podejść i pogłaskać dużą część mieszkańców, np. sarny, muflony, jelenie, daniele. W zachwyt wprawiły wszystkich pawie indyjskie.

Główną atrakcją wyjazdu był spływ kajakowy po rzece Krutyni. Uczestnicy pokonali 13 km z Krutyni do Ukty. Zmagali się ze słońcem, wiatrem i własnymi słabościami. Do mety dopłynęli wszyscy, niektórzy nieco przemoczeni... Sezon wycieczkowy uważamy za otwarty!