W klatce piersiowej, po lewej stronie

mieszka Serduszko - takie czerwone.

Przyłóż tam szybko swego paluszka,

a poczujesz bicie tego Serduszka.

Po co tak bije? - zapytasz mamę.

Zaraz odpowiem dziatki kochaneNa to oraz dziesiątki innych pytań odpowiadał w klasie 2b niezwykły gość. Doktor Marcin Wełnicki -specjalista medyczny, a prywatnie tata jednej z naszych uczennic. Zaprosił nas w zagadkowy świat ludzkiego ciała. Nauczył nas jak sprawdzać tętno, jak poprawnie dokonywać opatrunków oraz bardzo ważną resuscytacje krążeniowo-oddechową. Pokazał nam czym są odruchy bezwarunkowe oraz różne ciekawe narzędzia dzięki którym każdego dnia może nieść pomoc innym. Podsumowaniem naszych warsztatów był wywiad z doktorem, w ramach czego dzieci zadawały pytania np. Ile pracuje lekarz oraz ile trzeba się uczyć aby nieść pomoc medyczną innym. Jest to kolejna wizyta rodzica z naszej klasy w akcji „Poznajemy zawody” w ramach projektu „Lekturki spod chmurki”. Dzieci nie mogą się już doczekać kim będzie kolejny gość oraz co ciekawego będziemy się mogli od niego dowiedzieć.