Zajęcia dodatkowe

Zajęcia dodatkoweInformacje dodatkowe

Koło plastyczne

Zajęcia plastyczne prowadzone są w małych grupach rówieśników, co pozwala na dobór odpowiednich ćwiczeń do możliwości dzieci. Uczniowie poprzez zabawę poznają różne techniki plastyczne i doskonalą swój warsztat pracy. Spośród różnorodnych działań dużym zainteresowaniem cieszą się techniki graficzne, takie jak: linoryt, gipsoryt, drzeworyt i monotypia.

Prowadząca

Wiesława Rudnicka

Chór szkolny

Zajęcia chóru przeznaczone są dla dzieci, które lubią śpiewać i występować. Na chórze uczymy się poprawnej dykcji i emisji głosu, poznajemy piosenki z różnego repertuaru dziecięcego, młodzieżowego, patriotycznego, historycznego. Występujemy podczas uroczystości szkolnych i pozaszkolnych. Zapraszam na chór dzieci, które mają radość ze wspólnego śpiewu.

Prowadząca

LIDIA GLEBA

Taniec z elementami akrobatyki

Taniec z elementami akrobatyki, to ćwiczenia ogólnorozwojowe (wzmacniające, gibkościowe i rozciągające), mające na celu podnoszenie sprawności fizycznej i koordynacji ruchowej. Wszechstronnie rozwijają wytrzymałość, zręczność oraz orientację przestrzenną. Ćwiczenia pomagają pokonywać bariery własnych możliwości. Uczestnicy zajęć stają się zwinni, silni oraz szybciej opanowują różnorodne zadania ruchowe, przydatne nie tylko w sporcie, ale również w życiu codziennym. Nabywają wyczucia i większej świadomości własnego ciała. Grupa reprezentująca naszą szkołę " Danstrid" na różnych konkursach tanecznych ma zajęcia w środę od 17 do 18. Zapraszam do udziału w zajęciach.

Prowadzący: Daria Pelka-Ostrowska.

Zajęcia sportowe

Zajęcia ogólnorozwojowe, piłka nożna, SKS, koszykówka, tenis stołowy

Zajęcia basenowe

W ramach programu wychowania fizycznego

Koło kulinarne

Na kole kulinarnym gotujemy i cieszymy się wspaniałymi smakami Hiszpanii! Młodzi kucharze co tydzień podczas koła kulinarnego tworzą niezapomniane smaki. Dzięki tym zajęciom uczniowie integrują się, uczą współpracy i współdziałania. Niewątpliwie dużym atutem zajęć jest uczenie dzieci samodzielności w kuchni, w przygotowywaniu sobie posiłków. Zajęcia kulinarne są bardzo lubiane przez uczniów także ze względu na wspólną degustację wykonywanych potraw takich jak tortilla española, croquetas czy crema catalana. Najwspanialszy moment to radość ze wspólnie zrobionej potrawy!

KIEDY?

ŚRODA
15:00-16:00: KLASY 4-7
16:00-17:00: GIMNAZJUM

Prowadząca

P. AGNIESZKA RÓŻYCKA

Zajęcia teatralno-improwizacyjne

Od klasy I

„Zabawy z fizyką”

Dla klas II i III

Koło fotograficzne

Dla klas II i III

„Przyjaciele Zippiego”

Międzynarodowy Program Promocji Zdrowia Psychicznego „Przyjaciele Zippiego”

Koło TKM -Tworzyć Każdy Może

Podczas zajęć koła uczniowie będą mieli okazję poznać podstawy gry na gitarze klasycznej. Będziemy uczyć się podstawowych, głównych akordów oraz poznawać tabulaturę. Naszym głównym celem będzie próba tworzenia własnych tekstów na melodię znanych utworów muzycznych oraz komponowanie własnej muzyki opartej na gitarowej melodyce. Będziemy mieli także okazję rozwijać umiejętności dyskutowania, argumentowania własnego zdania, aktywnego słuchania oraz polemizowania z rówieśnikami na temat treści naszych utworów przygotowywanych w grupie. W realizacji tych celów pomocne będą takie formy pracy, jak elementy wykładu nauczyciela oraz wprowadzenie do zajęć przygotowane przez wybranego ucznia. Więcej informacji

Nauczyciel

Piotr Ulatowski

Koło przyrodnicze

Koło dedykowane jest uczniom klas 4-6. Wszyscy, którzy są ciekawi świata, chcą poznawać przyrodę, szukać powiązań pomiędzy jej poszczególnymi elementami, rozwijać swoje pasje i dobrze się bawić, koniecznie powinni do nas zajrzeć. Zapraszam na spotkania w każdy czwartek w godzinach 16:00-16:45.

Prowadzący

ADAM TRZASKOWSKI

Koło Geograficzne

Koło Geograficzne zaprasza uczniów Gimnazjum. Rozwijamy pasje podróżnicze, dzielimy się naszymi przeżyciami, wiedzą, radością z poznawania świata. Wszystkie sprawy dotyczące naszej planety, zależności, przyczyny i skutki zjawisk naturalnych i cywilizacyjnych to zagadnienia , które możemy tu swobodnie poruszać, omawiać , poznawać. Nawet z podróży " palcem po mapie" wynikają często ciekawe i zabawne sytuacje .... Każdy znajdzie z nami sposób, aby rozszerzać swoje horyzonty i fascynacje otaczającym światem. A ci , którzy chcą świetnie przygotować się do konkursów, egzaminu tu właśnie mogą tego dokonać ......

Nauczyciel

Beata Rogoziewicz-Rundo

Koło historyczne

"Ja Wisła"

Okresowa współpraca z fundacją "Ja Wisła"

Koło Matematyczne

Ukazanie sposobu na mądre i twórcze wykorzystanie czasu wolnego. Rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań matematycznych i informatycznych. Opanowanie technik pracy umysłowej i pracy nad problemem intelektualnym. Przez zabawę do wiedzy - stosowanie technik poszukujących.

Prowadząca

MARIOLA BARTOSZEWICZ

Koło Matematyczne

W ramach kół realizowane są następujące treści matematyczne:

  • szybki i sprawny rachunek pamięciowy,
  • rozwiązywanie zadań wymagających kojarzenia faktów i logicznego myślenia,
  • ćwiczenie umiejętności algorytmu rachunku pisemnego w nietypowym zapisie przykładów,
  • rozwiązywanie historycznych i nietypowych zadań z różnych dziedzin matematyki,
  • rozwiązywanie testów przygotowujących do konkursów matematycznych tj. Kangur,
  • w klasach gimnazjalnych dodatkowo wprowadzanie zagadnień z różnych dziedzin matematyki nie objętych podstawą programową.
klas piątych i szóstych - czwartek 15- 15:45
klas siódmych i gimnazjum - piątek 16- 16:45

Prowadząca

MAŁGORZATA WŁODARCZYK

Koło Informatyczne

Jak w pełni wykorzystać możliwości komputera? Jak zbudować własną stronę internetową? Jak nadążyć za światem, w którym już nie potrafimy żyć bez procesorów i nowoczesnych technologii? Na kole będziesz miał okazję poszukać odpowiedzi na te i inne pytania. Zapraszam w poniedziałki w godzinach 15:00-15:45.

Prowadzący

ADAM TRZASKOWSKI

Zajęcia dodatkowe płatne:

Zajęcia dodatkoweInformacje dodatkowe

Zajęcia z logopedą

Szachy

Tenis ziemny

Robotyka

Karate

!--

-->