W dniu 12 marca w naszej szkole gościliśmy Panią dr hab. Katarzynę Górak-Sosnowską z Katedry Studiów Politycznych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Na spotkanie z naszym Gościem zostały zaproszone klasy siódme oraz gimnazjum, aby posłuchać o kulturze muzułmańskiej, o modelach socjologicznych dotyczących włączania Muzułmanów w społeczeństwa Europy Zachodniej, o ich korzystnych i niekorzystnych skutkach. Pani Katarzyna przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia, a swoją fachową wiedzą rozwiewała wątpliwości uczniów w kwestii odmienności kulturowej Muzułmanów. Spotkanie odbyło się w ramach naszej szkolnej współpracy z UNESCO i przynależności do sieci szkół stowarzyszonych UNESCO. To również kolejna odsłona realizacji naszego szkolnego projektu o wielokulturowości.