Od 1 lutego 2018r. uruchamiamy w naszej szkole akcję bookcrossingową. Bookcrossing to nowoczesna i oryginalna forma upowszechniania czytelnictwa. Działa na całym świecie i staje się coraz popularniejszy w Polsce. Główną ideą ruchu bookcrossing jest celowe przekazywanie książek lub pozostawianie ich w takich miejscach, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Jest to uwalnianie książki.

Regulamin udziału w akcji bookcrossing – tworzenie „magicznych półek”

1. Magiczne półki będą tworzone w recepcji szkoły.

2. Książki należy przynosić do biblioteki szkolnej, gdzie zostaną oznaczone bookcrossingową etykietą i umieszczone na półkach w recepcji.

3. Oznakowane książki będą uwalniane do końca roku szkolnego. Każda osoba (uczeń, nauczyciel, pracownik szkoły, rodzic) zainteresowana przeczytaniem książki może ją zabrać do domu, przeczytać, a następnie przynieść do szkoły i zostawić innym na magicznych półkach do ponownego przeczytania.

4. Jednorazowo można zabrać do domu jedną książkę.

5. Dbamy o wszystkie „uwalniane” książki!

Swoje książki możecie przynosić do biblioteki już od 1 lutego!!! Przyłącz się do akcji!!!

Wszystkie informacje dotyczące akcji Bookcrossing znajdziecie na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce Biblioteka oraz na stronie www.bookcrossing.pl