4 listopada klasy 7b i 7c wyruszyły na spotkanie z historią do stolicy Polski za piastowskich władców Władysława Hermana i Bolesława Łokietka, czyli do Płocka. Zwiedzanie miasta i odkrywanie jego tajemnic odbyło się w formie gry miejskiej. 3 drużyny wyposażone w mapy i zadania do wykonania udały się na spacer, w trakcie którego odwiedziły, m. in.Wzgórze Tumskie z Katedrą i grobami władców. Tam odnalazły insygnia królewskie. Później obejrzały gmach Małachowianki – najstarszego liceum w Polsce i policzyły, że szkoła prowadzi naukę nieprzerwanie od ponad 800 lat. Na Starym Rynku w budynku Ratuszu szukały ważnego odznaczenia nadanego miastu przez Marszałka J. Piłsudskiego. W Muzeum Mazowieckim poznały nurt sztuki art deco. Po drodze drużyny mijały wiele pomników ludzi związanych z miastem, m.in. Bolesława Krzywoustego, Tadeusza Mazowieckiego, Władysława Broniewskiego, Miry Zimińskiej – Sygietyńskiej. Wszystkich uczestników gry zachwyciło molo ustawione równolegle do brzegu Wisły (!) Po wykonaniu zadań wstąpiliśmy do ciekawego Muzeum Żydów Mazowieckich, następnie odwiedziliśmy Katedrę Kościoła Mariawitów. Nietypowym zakończeniem naszej wyprawy była wizyta w hodowli alpak. Urokliwie położone miasto zauroczyło nas (mimo momentami deszczowej pogody) i w nagrodę pożegnało piękną tęczą.