Uczniowie klas 1A, 2A oraz 2B pod koniec września postanowili świętować Dzień Pieczonego Ziemniaka. Wybrali się zatem na wycieczkę do pobliskiego Józefowa na warsztaty w Hopsasa. Warsztaty rozpoczęły się prezentacją o ziemniaku - bohaterze naszego spotkania. Dzieci wykazały się wiedzą, zwłaszcza kulinarną, i przytomnością umysłu - nie dały zwieść się bajkom, jakoby ziemniaki miały rosnąć na drzewach. Następnie wyruszyliśmy na pole, gdzie odbyły się wykopki, a potem wszystkie dzieci chętnie wzięły udział w konkursach: rzut ziemniakiem do kosza, do ruchomego celu i innych zadania, które rozbawiły wszystkich. Nie zabrakło również warsztatów plastycznych. Każdy wykonał swojego fantastycznego jeża. Wreszcie zasiedliśmy przy ognisku, żeby zjeść, odpocząć i porozmawiać.