We wrześniu uczniowie klasy 0, 1a, 1b, 3a, 3b wybrali się na wycieczkę do Słomczyna do Ośrodka Edukacji Technicznej "Pinokio". Na początku wzięliśmy udział w zajęciach, w czasie których poznaliśmy różne gatunki drzew, budowę drzewa, rodzaje lasów, wykorzystanie właściwości i dóbr lasów oraz zagrożenia naturalne i spowodowane przez człowieka. Podczas wizyty w Starej Pracowni mogliśmy zobaczyć dawne ręczne narzędzia do obróbki drewna, a także stare wyroby drewniane używane w gospodarstwach domowych. Kolejnym punktem programu była prezentacja nowoczesnych maszyn tartacznych i stolarskich. Wszystkim bardzo podobały się warsztaty stolarsko-plastyczne, podczas których wykonaliśmy własne obrazki z elementów drewnianych i drewnopochodnych. Biorąc udział w grach i zabawach edukacyjnych utrwaliliśmy zdobytą przez nas wiedzę. Nasz pobyt zakończył się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Wróciliśmy do szkoły z pięknymi, własnoręcznie wykonanymi obrazami i radosnymi uśmiechami na twarzach.