10 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Unii Europejskiej. Uczniowie klas drugich tworzyli prezentacje na temat wybranych przez siebie krajów europejskich, ze szczególnym uwzględnieniem stolic,  budowli, czy też charakterystycznych potraw z  tych państw. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, kiedy powstała Unia Europejska, jakie państwa wchodzą w jej struktury, jakie są ich cechy charakterystyczne (kultura, tradycja, kuchnia itp.), jaka waluta obowiązuje w niektórych krajach UE. Poznały symbole UE, takie jak hymn, flaga, maskotka Syriusza. Nasi uczniowie wykazali się także świetną znajomością flag poszczególnych państw. Dzieci wykorzystały zdobyta wiedzę tworząc swoje mapy, paszporty, plakaty i foldery biur podróży. Efekty ich pracy były wspaniałe, a zaangażowanie i umiejętność współpracy w grupie, naprawdę godne podziwu.