W tygodniu poprzedzającym kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 V rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody tego ważnego dla państwa i polskiej edukacji wydarzenia. W ramach zajęć historii oraz wiedzy o społeczeństwie nasi Uczniowie uczestniczyli w mini-wykładach, zapoznali się z istotnymi zagadnieniami czasów epoki stanisławowskiej. Podczas lekcji mieli także okazję zapoznać się z biogramami takich postaci jak: król Stanisław August, caryca Katarzyna II, Hugo Kołłątaj czy Stanisław Staszic. Pogłębieniu wiedzy i umiejętności Uczniów służyły również interaktywne gry i zabawy historyczne przygotowane specjalnie na te zajęcia za pomocą aplikacji LearningApps. Część zajęć poświęconych 230. rocznicy uchwalenia pierwszej w Europie ustawy zasadniczej przeprowadziliśmy w oparciu o filmy z kanału YT wybrane dla każdego poziomu edukacji klas IV-VIII. Uczniowie wszystkich starszych klas otrzymali także specjalne zadanie do wykonania. Być może już w połowie maja, kiedy spłyną uczniowskie prace, okaże się, że w naszej szkolnej, uczniowskiej społeczności mamy wielu twórców nowatorskich reklam historycznych, autorów filmików, mówców i redaktorów oraz tekściarzy. Do 16 maja czekamy bowiem na wyzwania, jakie postawiliśmy naszej drogiej młodzieży, wśród których znalazły się takie, jak: przygotowanie reklamy Konstytucji 3 V, napisanie na wybraną, dowolną melodię piosenki o największym dziele Sejmu Wielkiego czy też ułożenie tekstu przemowy, w której podkreślona zostanie rola i znaczenie konstytucji w życiu państwa i narodu. Jak zawsze liczymy na uczniowską kreatywność, pomysłowość, umiejętność pracy w zespole, którym będzie towarzyszyć spora dawka humoru i wiedzy. Wszak w końcu świętujemy wydarzenie rodem z epoki oświecenia, w której ,, duch praw i rozumu" królował na salonach.