Uczniowie klas 0 - 3 zrealizowali już II moduł pt. „ Chmurka w krainie śniegu” w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Czytam z klasą - lekturki spod chmurki ” edycja 2 EKOlogiczna. Dzieci zapoznały się z różnymi lekturami, które tematycznie są związane z zimą i śniegiem. Ilustrowały wybrane przygody oraz opisywały głównych bohaterów. Z wielkim zaangażowaniem przygotowały plakaty i prezentacje ukazujące świat flory i fauny Antarktydy. Wykonały bałwanki z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Powstało wiele oryginalnych prac. Każda wykonana według własnego pomysłu. Dzieci za pomocą wszystkich zmysłów prowadziły badania w „Laboratorium badania wody, lodu i śniegu". Dzięki realizacji treści ekologicznych, dowiedziały się wielu przydatnych informacji na temat ochrony środowiska, segregacji śmieci, recyklingu, efektu cieplarnianego. Udało się również zorganizować ,, pokaz eko mody”. Przed nami kolejne działania w ramach modułu „ Chmurka w krainie słońca”.