7 grudnia uczniowie klas 1-3 obchodzili mikołajki. Mimo nauki zdalnej, nie zabrakło w tym dniu licznych atrakcji i niespodzianek. Ten dzień wszyscy powitali w strojach mikołajkowych. Dzieci brały udział w lekcji na żywo „Prawdziwy Święty Mikołaj z Laponii”, w czasie której przeniosły się do wioski Mikołaja i poznały wiele jego sekretów. Nie zabrakło również opowieści, słuchowisk i filmów przybliżających tradycje mikołajkowe w różnych krajach. Były także mikołajkowe gry i quizy, zadania z kodowaniem, zagadki i piosenki. Wiele radości sprawiła dzieciom gra z kośćmi „ Wyturlaj Mikołaja”. Powstały fantastyczne portrety i opisy Mikołaja oraz inne prace plastyczne. Dzieciom bardzo spodobała się specjalna niespodzianka, czyli mikołajkowy film nagrany przez nauczycieli i Dyrekcję. Ten dzień był wyjątkowy. Wspaniale, że mimo oddalenia mogliśmy wspólnie przeżywać radosne chwile.