7 grudnia na Uczniów klas IV – VIII czekała niezwykła niespodzianka. Dyrekcja Szkoły i Wychowawcy klas postanowili zgodnie z tradycją przygotować mikołajkowe prezenty, w tym roku inne ze względu na pandemię.

Podczas zdalnych zajęć Dyrekcja ze szkoły łączyła się w aplikacji Teams z poszczególnymi klasami. Najpierw było widać zaskoczenie i zdziwienie dzieci, a potem radość i ciekawość. Po wyjaśnieniu zasad mikołajkowej zabawy Uczniowie wspólnie wybierali balonik, który po chwili był przekłuwany i wtedy ze środka wypadała karteczka z nazwą niespodzianki. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na jej odczytanie. Największą euforię wzbudziły: dzień bez kartkówki, pizza dla klasy, dzień filmowy, ciastka od Meryka. Hitem okazał się dzień bez sprawdzianu! Prezenty będzie można odebrać po powrocie do szkoły.

Chociaż łączenia z klasami były krótkie, to najbardziej cieszy, że mogliśmy poczuć obecność drugiego człowieka i przekonać się, że nawet jeśli jesteśmy daleko, to i tak możemy być razem. A uśmiech na twarzach uczestników zabawy… bezcenny!