Jak mogę zmieniać świat na lepsze? Napisz opowiadanie, wiersz lub esej i wygraj plecak Kånken Mini, termos z Pippi Pończoszanką i gadżety z logo Szwecji!

Raoul Wallenberg był szwedzkim przedsiębiorcą i dyplomatą, który pod koniec II wojny światowej ocalił tysiące węgierskich Żydów przed zagładą.

Historia Wallenberga to opowieść o młodym człowieku, który dzięki swoim życiowym wyborom stał się nieśmiertelnym bohaterem. To także historia o nas, o wyborach, których dokonujemy. Przypomnienie o tym, że wszyscy możemy coś zmienić.

Ty także możesz coś zmienić! Nie musisz zdobywać się na wielkie czyny. Czasem wystarczy uprzejmość, empatia, koleżeństwo. Prosty gest, dobra wola. Tolerancja i odwaga na co dzień. Napisz, co robisz lub możesz zrobić, by świat wokół stał się lepszym miejscem.

Do konkursu mogą zostać zgłoszone prace mające formę tekstu. Teksty nie powinny przekraczać jednej strony A4/1800 znaków.

Swoje zgłoszenie prześlij w wiadomości e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 10 grudnia 2020 roku. W temacie wiadomości napisz "KONKURS WALLENBERG"

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 19 lat. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć w nim udział za zgodą swojego opiekuna. By wziąć udział w konkursie należy zapoznać się jego regulaminem, który można znaleźć tutaj: https://bit.ly/3kUmGze

Konkurs odbywa się w nawiązaniu do wystawy poświęconej Raoulowi Wallenbergowi „Nie mógłbym postąpić inaczej”, którą do 18 grudnia można oglądać przy Ambasadzie Szwecji w Warszawie, ul. Bagatela 3.

Oto link do posta o konkursie na profilu Fb ambasady:

https://www.facebook.com/AmbasadaSzwecji/posts/3734842089907792

oraz na stronie internetowej ambasady: https://bit.ly/3nTt2AE