W dniach poprzedzających Święto Niepodległości na zajęciach historii, we wszystkich klasach, odbyły się lekcje poświęcone walce o wolność i suwerenność naszego kraju. Wykorzystując zróżnicowane środki dydaktyczne, zwłaszcza multimedia, nasi uczniowie pogłębiali swą wiedzę na temat powstań narodowych oraz walk z czasów I wojny światowej. Wspominając wydarzenia z 11 XI 1918 r. rozmawialiśmy o ojcach naszej niepodległości. Uczestnicy zajęć przybliżali w dyskusjach postaci Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Jana Ignacego Paderewskiego, Wojciecha Korfantego oraz Ignacego Daszyńskiego. W ramach szkolnych obchodów Dnia Niepodległości, zastanawialiśmy się również nad tym, czym jest patriotyzm i w jakich formach może występować współcześnie. Podczas zajęć w każdej klasie, uczniowie dzielili się własnymi pomysłami, w jaki sposób warto świętować Dzień 11 XI.