10 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa. W naszej szkole uczniowie klas 1-3 aktywnie włączyli się do obchodów tego święta 12. października. Wszystkie prowadzone w tym dniu zajęcia dotyczyły właśnie drzew. Najpierw uczniowie rozwiązywali zagadki o drzewach i obejrzeli film o znaczeniu drzew w naszym życiu. Następnie wykonali mapy myślowe i prace plastyczne „ Jesienne drzewo”. Dzieci uczyły się również  rozróżniać różne gatunki drzew. Poznały warstwy lasu i ich mieszkańców, wykonały swoje lapbooki o drzewach oraz stworzyły klasowy " Zielnik". Nasi uczniowie są EKO, bo wiedzą, że sadzenie drzew jest jednym z najbardziej skutecznych i prostych sposobów przeciwdziałania zmianom klimatycznym.