Święto International Dot Day czyli Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzi się 15 września od 2009 roku. Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to opowieść o dziewczynce, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię dzieci, aby odkrywać ich talenty i pokazać je innym. W naszej szkole uczniowie klas 0- III podjęli wiele aktywności mających na celu realizowanie założeń tego święta. 15 września szkołę ogarnęła “ kropkowa rewia mody”. Odbyły się ciekawe "zakropkowane" zabawy i gry matematyczne, zajęcia plastyczne, literackie, sportowe. Dzień Kropki był dla wszystkich okazją do rozwijania kreatywności i ukrytego potencjału, bo przecież każdy ma talent, tylko nie zawsze umiemy go odkryć. Czasami potrzebujemy kogoś, kto ten talent w nas zauważy i pomoże rozwinąć.