Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi, jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 r. Jako pierwszy z ideą Dnia Ziemi wystąpił John McConnell na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r.

Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. To największe ekologiczne święto obchodzone jest obecnie w 192 krajach.

W ramach tegorocznych obchodów Dnia Ziemi, które ze względu na zawieszenie zajęć w formie tradycyjnej odbywają się online, uczniowie klas 4-8 pracują nad projektami o recyklingu oraz zgłębiają temat odradzającej się przyrody w czasach, gdy kwarantanna i izolacja w domach sprawiają, że ingerencja człowieka w środowisko jest bardzo ograniczona. Wyniki ich pracy zostaną przedstawione na stronie internetowej w przyszłym tygodniu.