Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie,

W tych dniach wspominamy bohaterską postawę ludności żydowskiej, która prześladowana, stłoczona i uciskana w warszawskim getcie, sięgnęła po broń i stanęła do nierównej walki. Była to walka o godność i tę postać wolności, której nikt i nic nie jest w stanie odebrać.

Z okazji kolejnej rocznicy tego wydarzenia zapraszam wszystkich chętnych z klas 4-8 do wzięcia udziału w naszym szkolnym przedsięwzięciu : "OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA… POWSTANIE W GETCIE. NIE JESTEM OBOJĘTNY. PAMIĘTAM”

W ramach tej szkolnej akcji możecie wykonać pracę, która nawiązując do wydarzeń związanych z Powstaniem w Getcie Warszawskim, odda charakter owej nierównej walki, ukaże niezłomną postawę Żydów, walczących o ludzką godność , która w końcu będzie nawoływać w pewien sposób do tego, aby już nigdy podobna tragedia wojny i Holokaustu się nie zdarzyły.

Każda i Każdy z Was, którzy zaangażujecie się tę akcję, otrzymacie nagrody i oczywiście cząstkową ocenę celującą z historii. Praca konkursowa może być pracą plastyczną ( np. plakat ) , literacką ( np. forma pamiętnika, wspomnienia pisana przez pryzmat doświadczenia konkretnej osoby walczącej w powstaniu z 1943 r., forma opowiadania ) lub historyczną ( prezentacja multimedialna, esej, relacja, itp.).

Na Wasze prace czekam do 11 maja 2020 r.

Z pozdrowieniami

Piotr Ulatowski