Jesteśmy grupą uczniów z IX Liceum Ogólnokształcącego im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie. W ramach Zwolnionych z Teorii realizujemy projekt „Less Waste for More Tomorrows”. Nasz cel to uświadomienie najmłodszym, jak wielkim problemem jest nadmierna produkcja odpadów. Postanowiliśmy zrobić to przez aktywną edukację.

5 marca w Prywatnej Szkole Podstawowej nr 105 na Żwanowieckiej przeprowadziliśmy serie wykładów i warsztatów, w których wzięło udział prawie 100 uczniów z klas: 2, 3, 4 i 5. Część teoretyczna dotyczyła sposobów dbania o naszą planetę i zagrożeń, jakie niesie za sobą bierność w ochronie środowiska. Kolorowa prezentacja i aktywny sposób prowadzenia zajęć zaangażowały najmłodszych. Warsztaty opierały się na idei less waste. Dzieci własnoręcznie stworzyły ze swoich starych koszulek woreczki na owoce i kanapki. Najmłodsi wykazali dużo zainteresowania i zapału do działania. Dziękujemy za miłe przyjęcie i wsparcie w realizacji projektu!

12 marca zostaliśmy zaproszeni do wzięcia udziału w programie Stacja Nauka w radiowej Czwórce. Prowadzący Patryk Kuniszewicz porozmawiał z nami o naszym projekcie. Zachęcamy do wysłuchania audycji dostępnej pod linkiem poniżej. https://www.polskieradio.pl/10/5366/Artykul/2472140

Zapraszamy także do śledzenia naszej strony na Facebooku „Less Waste for More Tomorrows”!