Okres okołoświąteczny to moment wyjątkowy. Wtedy szczególnie mocno przeżywamy fakt, że są wśród nas ludzie potrzebujący wsparcia i ludzkiej życzliwości. Otwieramy więc serca, organizujemy akcje pomocowe, angażujemy szkolną społeczność w działania wolontaryjne na rzecz innych. W ramach „Dni dobrego serca” dla podopiecznych schroniska „Azyl pod Psim Aniołem” zebraliśmy między innymi 196 kg karmy dla zwierząt oraz 1141 zł. Nasi wolontariusze przygotowali paczki z żywnością, kosmetykami i środkami czystości dla Polaków na Wschodzie (akcja Paczka na Kresy). Zorganizowaliśmy zbiórkę rzeczową odzieży przeznaczonej dla bezdomnych w ramach współpracy z grupą „Medycy na ulicy”. Jak co roku odbył się kiermasz bożonarodzeniowy, gdzie sprzedawano wytwory uczniów, rodziców i nauczycieli powstałe podczas warsztatów „Anioły, aniołki, serafiny…” Jakże ważne jest to, że czerpiemy radość z tego, że potrafimy ofiarować radość innym.