29 stycznia uczniowie klasy 2a, 2b oraz 3a po raz drugi wybrali się na wycieczkę do Słomczyna do Ośrodka Edukacji Technicznej "Pinokio". Na początku wzięliśmy udział grach i zabawach edukacyjnych utrwalających i sprawdzających zdobytą przez nas wiedzę na poprzednim spotkaniu. Kolejną częścią wizyty było wykonanie najprawdziwszych zegarów przy wykorzystaniu materiałów pochodzących z obróbki drewna. Każdy zegar stworzyliśmy samodzielnie! Zaczynając od szlifowania deseczek papierem ściernym, poprzez sklejanie wszystkich elementów klejem, naklejanie cyfr, a kończąc na montowaniu mechanizmów poruszających wskazówkami i zakładaniu wskazówek. Po wykonaniu zegarów udaliśmy się do altany, w której przygotowano dla nas ognisko, na którym samodzielnie upiekliśmy pyszne kiełbaski. Nie zabrakło zabaw ze śpiewem oraz tańcem. Wróciliśmy do szkoły z pięknymi, własnoręcznie wykonanymi zegarami i ogromnymi uśmiechami na twarzach. Efekty naszej pracy można podziwiać na zdjęciach…