13 grudnia 2019 r. miały miejsce obchody uroczystości Świętej Łucji. To szwedzkie święto światła i nadziei na stałe wpisało się w szkolny kalendarz i od wielu lat celebrowane jest przez społeczność szkolną. Uczestnicy tegorocznego święta mogli poznać historię życia patronki dnia, która została przedstawiona w sposób wyjątkowy, bo poprzez muzykę i taniec. Nasz szkolny zespół Danstrid opowiedział o Łucji przy pomocy tańca z elementami akrobatyki. Po występie przyszedł czas na rozśpiewany, świetlisty orszak, który w całkowitej ciemności wszedł do hali sportowej. Dzieci z chóru Pippi Band zaśpiewały także kilka świątecznych piosenek w języku szwedzkim. Na zakończenie świętowania przewidziany był słodki poczęstunek - cynamonowe bułeczki. Uroczystość Świętej Łucji była kolejnym wydarzeniem, które przygotowuje naszą szkolną społeczność do wyjątkowego czasu Bożego Narodzenia.