Tegoroczny Europejski Dzień Języków dla klas 4 – 8 odbył się w naszej szkole 9 października. Uczniowie zamienili swoje sale lekcyjne w dziesięć miniaturowych państw europejskich. Drzwi do klas ozdobione były kolorowymi plakatami przekazującymi główne informacje na temat państw, a w salach zgromadzone zostały różnorodne rekwizyty przedstawiające wylosowane kraje. Każdy zespół klasowy miał do wykonania takie same zadania – przygotować prezentację na temat szkolnictwa w “swoim kraju”, plakat przedstawiający ciekawostki dotyczące języka, którym posługują się jego mieszkańcy, dialog i piosenkę “ Panie Janie” w tym języku oraz potrawę typową dla kuchni danego państwa. Wszystkie klasy świetnie wykonały zadania. W pierwszej części szkolnych obchodów uczniowie z wychowawcami rozwiązali quiz językowy i spotkali się z uczniami z równoległych klas, aby wymienić się przygotowanymi informacjami. Druga część obchodów miała miejsce w hali, gdzie zgromadzona społeczność szkolna wysłuchała dialogów i piosenki “Panie Janie” po portugalsku, hiszpańsku, czesku, niemiecku, węgiersku, francusku, szwedzku, włosku, angielsku i rosyjsku. Szkolny Europejski Dzień Języków był świetną okazją do współdziałania, nauki, zabawy oraz promocji idei uczenia się języków obcych tak, żeby nie były nam obce.

Zespół Języków Obcych