W dniach 5-7 czerwca uczniowie klasy 2a i 3a byli na wycieczce w Górach Świętokrzyskich. Pierwszego dnia dzieci zwiedzały ruiny zamku w Chęcinach oraz rezerwat geologiczny KADZIELNIA. Wiele emocji wzbudziło przejście podziemną trasą turystyczną po kieleckich jaskiniach. Drugiego dnia wędrowaliśmy przez Świętokrzyski Park Narodowy i weszliśmy na Święty Krzyż. Podziwialiśmy piękną panoramę z tarasu widokowego oraz rezerwat Małe Gołoborze. Kolejnym punktem programu była lekcja geologii połączona z pokazem szlifowania kamieni szlachetnych w Muzeum Minerałów i Skamieniałości w Świętej Katarzynie. Oczywiście były też pamiątki, lody, a wieczorem czas na zabawy na terenie ośrodka Ameliówka. Ostatni dzień wycieczki spędziliśmy w Sandomierzu. Zwiedziliśmy Starówkę, przeszliśmy lessowym wąwozem i odwiedziliśmy rycerską zbrojownię. To był bardzo udany wyjazd i długo będziemy go wspominać.