5 czerwca przedstawiciele naszej szkoły zwiedzali na terenie Ambasady Królestwa Szwecji wystawę zatytułowaną: "Chleb i kanelbulle. Szwedzi w Polsce, Polacy w Szwecji". Wystawa powstała z okazji obchodów 100-lecia odnowienia stosunków dyplomatycznych między Szwecją i Polską. Omawiana wystawa to szczególna opowieść o ludziach, którzy żyją i pracują po obu stronach Bałtyku. W roku jubileuszu mieliśmy okazję poznać historię Charlotty Eliasson, wspierającą szwedzkich przedsiębiorców wchodzących na polski rynek, polsko-szwedzkiego małżeństwa fizjoterapeutki Agnieszki Rams i elektryka Dariusza Czai. Zaprosiliśmy do szkoły także jednego z bohaterów wspomnianej ekspozycji, Pana Magnusa von Horna, reżysera i scenarzystę, laureata wielu prestiżowych nagród filmowych oraz laureata Paszportu Polityki w roku 2015. Nasze zaproszenie przyjęła również Pani Małgorzata Parkman, profesor Wydziału Slawistyki Uniwersytetu w Upsali. Udział w omawianej uroczystości to pierwszy krok w realizacji kolejnego szkolnego projektu zatytułowanego: "Polska w Szwecji, Szwecja w Polsce. O tym co nas łączy i w piękny sposób różni". Wspólnie z uczniami zorganizujemy w szkole cykl warsztatów i spotkań panelowych, podczas których będziemy rozmawiać o kulturze, historii, przedsiębiorczości oraz przyszłości obu krajów w kontekście wspólnych relacji.