Ostatni tydzień maja w naszej szkole był wyjątkowy. Właśnie w tych dniach odbył się I Festiwal Nauki, Kultury, Sztuki i Sportu. Wydarzenie, mimo że tematycznie może wydawać się obszerne, miało jeden wspólny mianownik - pasję. To własnie pasja sprawia, że realizujemy się poprzez różne aktywności. Właśnie to chcieliśmy pokazać i tym się cieszyć. We wtorek odbył się X Warszawski Konkurs Recytatorski "Śmiechu mi trzeba..." oraz V Warszawski Konkurs Recytatorski "Laughter is what I need...". Do rywalizacji przystąpili uczniowie z różnych szkół. Recytując utwory w języku polskim i angielskim, bawili publiczność i jury. Wszystko w odpowiedniej, równie śmiesznej scenografii, bo miejsce zmagań uczestników zamieniło się w zoo. Środa upłynęła pod znakiem nauki. Tego dnia uczniowie z klas 4-6 rywalizowali w szkolnym konkursie matematyczno-historycznym, natomiast klasy 7-8 miały możliwość obcowania z fizyką, chemią, biologią i geografią podczas wykładów i pokazów naukowych. Spektakularne doświadczenia i ciekawy pokazy z pewnością uatrakcyjniły ten dzień. Czwartek natomiast to pokazy taneczno-akrobatyczne oraz warsztaty teatralne. Podziwialiśmy występy solowe i grupowe naszychego szkolnego zespołu "Danstrid". Tego dnia odbył się także finał szkolnego konkursu gegraficznego "Mistrz mapy". Finaliści musieli się wykazać znajomością mapy fizycznej oraz politycznej. Ostatni dzień festiwalu, piątek, upłynął pod znakiem sportu i zabawy. Można było spróbować swoich sił w paintballu, na ściance wspinaczkowej i ergonometrach wioślarskich. Wśród atrakcji tego dnia znalazły się także: dmuchańce, przejażdżki na koniu, tory przeszkód, gra terenowa dla klas starszych po pobliskich lasach. Po południu spotkaliśmy się na tradycyjnym festynie rodzinnym. Tym razem Dzień Rodziców połączony był z obchodami Dnia Dziecka. Wszyscy świetnie się bawiliśmy, wykorzystując tę okazję do spotkań i rozmów oraz integracji środowiska szkolnego. Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszego świętowania, serdecznie dziękujemy. Jesteście wspaniali! Mamy nadzieję, że za rok również włączycie się w stworzenie tak wyjątkowego i unikalnego wydarzenia!