3.04 gościliśmy w naszej szkole Przyjaciół ze Szkoły Specjalnej nr 102 z Międzylesia. Spotkaliśmy się już po raz kolejny, aby realizować program: ,, Inni to także My”. Tym razem wspólnie pochyliliśmy się nad znaczeniem świąt w życiu każdego z nas. Uczestnicy warsztatów poznali historię i obyczaje związane z obchodami Wielkiej Nocy. Usłyszeli o kadzidłowskim konkursie na najwyższą palmę oraz o zwyczaju odnawiania i malowania co roku domów w Lipnicy Wielkiej. Od historii regionalnej przeszliśmy do obyczajów świątecznych w innych kulturach i religiach. Zwróciliśmy uczniom uwagę na zbieżność żydowskiego święta Pesach z symboliką Paschy wspominaną podczas liturgii Wielkiej Soboty. Najważniejszym momentem warsztatów była wspólna praca i wykonanie wspaniałej wielkanocnej palmy, którą nasi goście zabrali ze sobą do międzyleskiej szkoły. Uczniowie z klasy VII B, którzy byli gospodarzami spotkania, wraz z kolegami ze szkoły specjalnej nr 102, zrobili także wiele świątecznych kurczaczków. Warsztaty były także okazją do rozmów, dzielenia się własnym przeżywaniem świątecznego czasu. Spotkania i edukacyjne zajęcia, które organizujemy we współpracy z Przyjaciółmi z Międzylesia na stałe wpisały się w kalendarz imprez szkolnych poświęconych budzeniu empatii i wrażliwości na drugiego człowieka.