5 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Samorząd Uczniowski włączył się w akcję propagowania rozsądnego korzystania z zasobów dostępnych w sieci. Zgodnie z naszą samorządową zasadą „Uczniowie – uczniom” klasa 6b przygotowała dla młodszych koleżanek i kolegów z klas czwartych projekt edukacyjny, który został zrealizowany w piątek przed feriami. Każda klasa uczestniczyła w trzech częściach projektu: „Czym są dane osobowe i jak je chronić”, „Czym jest cyberprzemoc i jak sobie z nią radzić” oraz „Jak zabezpieczyć swój sprzęt przed wirusami i bezpiecznie korzystać z poczty”. Młodzież miała okazję obejrzeć prezentację multimedialną, film edukacyjny „Dobry żart” oraz rozwiązać quiz z wykorzystaniem własnych telefonów. Mogą być one przecież nie tylko źródłem rozrywki i narzędziem komunikacji, ale także służą do utrwalenia wiedzy. Dla najbardziej aktywnych uczestników warsztatów były słodkie nagrody.