Nasza szkoła nawiązała współpracę z organizacją "Medycy na ulicy". Skupia ona wolontariuszy, którzy udzielają podstawowej pomocy medycznej osobom bezdomnym. W miniony poniedziałek delegacja szkolna, z Panią Dyrektor na czele, odwiedziła tych wspaniałych ludzi w miejscu ich pracy - na murku przy Dworcu Centralnym w Warszawie. Była to okazja do przekazania fundacji leków oraz opatrunków, których w swojej pracy wolontariusze potrzebują najbardziej. Warto wspomnieć, że do tej pory, czyli przez ponad 9 lat, finansowali zakup środków medycznych z własnych, prywatnych pieniędzy. W ostatnich dniach fundacja zbierała także środki na karetkę, która ułatwi udzielanie pomocy, szczególnie w zimne dni. Chcieliśmy poinformować, że środki uzyskane z naszych szkolnych inicjatyw charytatywnych, przeprowadzonych w okresie bożonarodzeniowym, przekazaliśmy właśnie na ten cel. Wczoraj na konto fundacji powędrował przelew na kwotę 2400 złotych. Cieszymy się, że mogliśmy wspomóc tak szczytny cel i tak szlachetnych ludzi. Miło nam także poinformować, że wolontariusze obiecali odwiedzić nas na Żwanowieckiej i opowiedzieć o swojej misji.