Boże Narodzenie to szczególny czas. Pamiętali o tym wolontariusze z naszej szkoły – dla Łucji, Tytusa i Lili, którymi opiekujemy się we współpracy z Otwockim Towarzystwem Opieki Paliatywnej, przygotowaliśmy paczki ze słodyczami oraz zakupiliśmy prezenty pod choinkę (gry edukacyjne i książki). Starsi wolontariusze udali się do Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Warszawie – Radości. Tam dowiedzieli się, jak wygląda dzień powszedni podopiecznych i w jaki sposób mogą realizować się jako wolontariusze. Na zakończenie wizyty wręczyli świąteczne upominki - mikołaje, które wykonali razem z młodszymi kolegami i koleżankami. Bardzo dziękujemy Pani Doktor Katarzynie Mikulskiej za zaproszenie, ta poruszająca lekcja na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

W dniach 8 – 14 grudnia nasza szkoła uczestniczyła w akcji „Nie bądź sknera, kup pampera”. W specjalnie oznaczonych pudłach składane były artykuły żywnościowe i higieniczne przeznaczone dla osieroconych i porzuconych niemowląt z Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku i dzieci z zakładu opiekuńczo – leczniczego w Kraszewie Czubakach oraz organizacji społecznej „Misja pomocy”. Za akcję promocyjną odpowiadała klasa 3a wraz rodzicami, a organizacją zajął się Szkolny Klub Wolontariatu. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serce.