W piątkowy wieczór, 14 grudnia, w naszej szkole odbyły się uroczystości związane Dniem Świętej Łucji. Było nam bardzo miło, że do naszego świętowania włączyli się Goście. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pani radca Ambasady Królestwa Szwecji w Warszawie Caroline Schander, władze dzielnicy i przedstawiciele wawerskiej oświaty, a także lokalnych instytucji kulturalnych. Był to bardzo udany, klimatyczny wieczór. Oprócz tradycyjnego, świetlistego orszaku świętej Łucji, mogliśmy poznać legendę o życiu patronki dnia, którą po polsku i po angielsku przedstawili zebranym uczniowie, a następnie wysłuchać autorskiej kompozycji muzycznej na temat świętej Łucji. Jej kompozytorem i wykonawcą był Krystian Kowalski - absolwent naszej szkoły, a obecnie również absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Drugim akcentem muzycznym był występ szkolnego chóru "Pippi Band". Na koniec na wszystkich czekał słodki poczęstunek. Dla nikogo nie zabrakło cynamonowej, słodkiej bułeczki, która jest obowiązkowym elementem świętowania tego dnia.