4 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Barbórkę. Jednak nie o węglu była mowa, ponieważ Śląsk to przede wszystkim ludzie i właśnie na wymiarze kulturowym skupiliśmy się w tym roku. Tego dnia odbył się finał konkursu recytacji znanych utworów dla dzieci w gwarze śląskiej. Uczestnicy przeszli eliminacje i musieli się zmierzyć z trudnymi tekstami i słowami, które brzmiały obco, czasem dziwnie, a czasem śmiesznie. Wszyscy stanęli na wysokości zadania i świetnie poradzili sobie z tymi wyzwaniami. W przerwach konkursu uczniowie mogli posłuchać śląskich legend oraz zobaczyć ich inscenizacje, które przygotowali uczniowie klas 8a, 8b oraz 3gim. Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w tym wydarzeniu i mamy nadzieję, że dzięki niemu każdy mógł dowiedzieć się ciekawostek o kulturze Ślązaków.