22 XI uczennice klasy VI A udały się na warszawski Mokotów, do studia nagrań ,, Trele Morele. Punkt Kultury”. Podczas zajęć nagrały płytę CD poświęconą generałowi Zbigniewowi Ścibor-Rylskiemu. Słuchowisko zatytułowane: ,, O Motylu, który dobrze zasłużył się ojczyźnie” jest jednym zadań, jakie postawiliśmy sobie w ramach realizacji projektu: ,, Młodzi w akcji. Wiwat Niepodległa”. W nagraniu, uczennice, prezentują życiorys jednego z najwybitniejszych warszawskich Powstańców. Opowiadają o jego domu rodzinnym, karierze wojskowej oraz o zasługach dla Armii Krajowej i Polski powojennej. Główną część słuchowiska stanowią wydarzenia z okresu walk powstańczych w Warszawie, w roku 1944. Ogromna porcja informacji z życia Pana Generała przeplatana jest na naszej płycie utworami muzycznymi, wśród których znalazły się takie pieśni, jak ,,Warszawo ma” czy też ,, Idą leśni …”. Całość nagrania wieńczy piosenka, która powstała na zajęciach koła historycznego. Utwór zatytułowany: ,, Sierpniowe dni” ma na celu pokazać uczniom bohaterstwo postaw młodych ludzi w nieludzkich czasach wojny oraz jest hołdem oddanym przez społeczność naszej szkoły ,, Motylowi”.