21 XI gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Fundacji ,,PAN MICHAŁ", którzy w brawurowy i pełen ekspresji sposób, zabrali nas w czasy I wojny światowej. Podczas spotkania, nasi uczniowie, mieli okazję poznać dokładnie życiorys Marszałka Józefa Piłsudskiego, działania polityczne Romana Dmowskiego oraz zabiegi, jakie na terenie USA podejmował w tamtych czasach Jan Ignacy Paderewski. Uczestnicy tej szczególnej żywej lekcji historii wcielali się w rolę żołnierzy polskich Legionów, bolszewików oraz niemieckich oddziałów. Odtwarzając przebieg głównych bitew, na czele z bitwą warszawską, Pan Michał zwrócił uwagę uczniów na militarne detale, takie jak bagnety, szable ,,radziwiłłówki", ckm czy karabiny z początków XX w. Nasz gość w niezwykle zwięzły i barwny sposób przekazał uczniom poglądy Piłsudskiego i Dmowskiego w sprawie sposobu dojścia do upragnionej niepodległości. Zwieńczeniem pokazu było przytoczenie słów Marszałka przypominających o obowiązku służby Ojczyźnie oraz aktywnym pamiętaniu o przeszłości oraz historii Polski i polskiego narodu.