Tegoroczny Dzień Patronki odbył się 14 listopada 2018r. Wszyscy uczniowie klas młodszych rozpoczęli ten dzień od przypomnienia najważniejszych i najciekawszych elementów biograficznych patronki naszej szkoły Astrid Lindgren. Wspólnie dowiadywaliśmy się jak wyglądało jej dzieciństwo oraz późniejsze lata szkolne. Okazało się, że żarty i psikusy były nieodłączną częścią jej życia! Bardzo nas to ucieszyło. Kolejną atrakcją było wspólne oglądanie filmu „Dzieci z Bullerbyn”. Uczniowie mogli wygodnie rozsiąść się na poduszkach. Nie zabrakło również popcornu! Po zakończonej projekcji przyszedł czas na interaktywny quiz wiedzy. Pytania nie były proste, ale nasi wspaniali uczniowie poradzili sobie z nimi bez problemu! Dzięki współpracy i zaangażowaniu odpowiedzieli na wszystkie pytania i wygrali słodki poczęstunek. Z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczne obchody Dnia Patronki.

Opracowała: Aneta Ziemianowicz