W środę 17.10 klasy: 4a i 4b miały okazję uczestniczyć w warsztatach przyrodniczych, które odbywały się w Radości, przy ulicy Kwitnącej Akacji. Korzystając z pięknej pogody, drogę ze szkoły na miejsce lekcji pokonaliśmy pieszo. Tam już czekali na nas prowadzący- licencjonowani przewodnicy po Biebrzańskim Parku Narodowym, którzy przyjechali aż z Grajewa. Na początku uczniowie mogli się dowiedzieć wielu ciekawostek o wilkach i łosiach. Informacje były zilustrowane pięknymi zdjęciami przyrody, wykonanymi przez prelegentów. Po części teoretycznej przyszedł czas na wykorzystanie wiedzy w praktyce. Dzieci rozpoznawały tropy zwierząt, szukały w terenie śladów bytności zwierząt, dowiedziały się, jak przetrwać w lesie przez kilka dni. Na koniec klasy uczestniczyły w quizach wiedzy przyrodniczej. Po wizycie pozostało nam w głowach wiele ciekawostek. Każdy uczeń otrzymał certyfikat udziału w warsztatach.