2 X delegacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej zmarłemu przed dwoma miesiącami generałowi brygady, ostatniemu oficerowi WP II Rzeczypospolitej oraz dowódcy kompanii ,,Motyl” batalionu ,, Czata 49”, Zbigniewowi Ścibor-Rylskiemu. Nasi uczniowie, w obecności Pani Prezydent m.st. Warszawy, przedstawicieli środowisk kombatanckich, środowisk powstańczych na czele z Panią wiceprezes ZWP Haliną Jędrzejewską ps. ,,Sławka” oraz Pana Jana Kasprzyka Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych złożyli wieniec w imieniu społeczności PSP nr 105 im. A. Lindgren w Miedzeszynie. Po zakończeniu uroczystości nasza delegacja zwiedziła wystawę przygotowaną przez Związek Powstańców Warszawskich przy ul . Długiej 22. Udział w tym patriotycznym wydarzeniu wpisuje się w program ogólnopolskiego semestralnego projektu: ,, Młodzi w Akcji. Wiwat Niepodległość”. Realizując zadania projektowe uczniowie będą opiekować się jednym z Powstańców, uczestnikiem walk z roku 1944, nagrają słuchowisko poświęcone gen. Z. Ścibor-Rylskiemu, zorganizują happening: ,, Motyle” oraz opracują biogramy wybranych Powstańców.