W dniach 17-19.09 uczniowie klas IV – V wybrali się na wycieczkę śladami pierwszych Piastów. Na szlaku naszej wędrówki znalazły się takie miejsca, jak Kruszwica, Mysia Wieża, Muzeum Początków Państwa Polskiego oraz archikatedra w Gnieźnie. Po zapoznaniu się z historią gnieźnieńskich drzwi, legendą o królu Popielu oraz najważniejszymi wydarzeniami z historii Polski czasów Mieszka I i Bolesława Chrobrego, udaliśmy się na Festyn Archeologiczny do starej, pamiętającej czasy kultury łużyckiej, osady w Biskupinie. Podczas tej ogólnopolskiej imprezy nasi uczniowie mieli m.in. okazję upiec podpłomyki, obejrzeć walki gladiatorów, uczestniczyć w rekonstrukcji walk plemion słowiańskich oraz zwiedzić wczesnopiastowską osadę. W ostatnim dniu naszego pobytu na Pałukach pojechaliśmy na Ostrów Lednicki, gdzie zwiedziliśmy baptysterium, w którym Mieszko I miał przyjąć chrzest w roku 966, ruiny kościoła romańskiego i zrekonstruowaną wieś z czasów wczesnopiastowskich.