W dniach 7 - 8 czerwca uczniowie klasy 1a i 2a wzięli udział w wycieczce pod hasłem " Łódzkie ciekawostki". Pierwszego dnia poznawaliśmy zabytki Łodzi. Był spacer ulicą Piotrkowską, gdzie podziwialiśmy piękne kamienice, robiliśmy zdjęcia przy pomniku Misia Uszatka, odpoczywaliśmyna "Ławeczce Juliana Tuwima". Wędrowaliśmy też Kocim Szlakiem i podziwialiśmy Księży Młyn, czyli zabytkowy kompleks fabryczny. W przestrzeni Planetarium Łódzkiego wzięliśmy udział w projekcji znanych łódzkich animacji oraz warsztatach animacji poklatkowej. Stworzyliśmy wspaniały film pt. " Podwodny świat". Po kolacji zwiedziliśmy ruiny dawnego zamku w Uniejowie i poznaliśmy niezwykłe legendy związane z tym miejscem. Drugiego dnia miała miejsce " wyprawa do wnętrza ziemi", czyli wizyta w kopalni soli w Kłodawie. Najwięcej emocji dostarczył nam zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi i przejście wyrobiskami do podziemnej kaplicy św. Kingi. Potem udaliśmy się do ZOO - Safari w Borysewie, gdzie spotkaliśmy wiele wspaniałych zwierząt, a przede wszystkim białe tygrysy i lwy. Wszystkim bardzo podobała się ta wycieczka i już nie możemy doczekać się następnej.